Cunda Adasına Köprü YapılacakCunda Adasına Köprü Yapılacak :Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kentte hayata geçirilecek olan 4 milyar euroluk 62 proje hakkında açıklamalarda bulundu.
Akşam’dan Mehmet Ali Ergün’ün haberine göre, Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleştirilen MIPIM 2015 Fuarı’nda yer alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, Türkiye nüfusunun yüzde 45’inin bulunduğu bölgede vizyon projeler hayata geçirmek için harekete geçtiklerini söyledi.
Söz konusu projeler arasında en dikkat çekici olanının Cumda Adası ile ilgili olduğunu belirten Başkan Uğuri Ayvalık’ı Cundaya bağlayan dar yolun yerine 240 metre uzunluğunda köprü inşa edileceğini, köprü sayesinde Cunda adasına karadan gidiş yolunun kaldırılıp köprülü hale geleceğini ve söz konusu alanda 200 yat kapasiteli liman yapılacağını açıkladı.
Köprü projesi sayesinde Cunda kanalının açılacağını ve körfezin daha temiz hale geleceğini belirten Başkan Uğur, proje için çalışmalara başlandığını söyledi. Bölgenin çok değerli olduğunu da vurgulayan Başkan Uğur, İstanbul ve Bursa trafiğe girmeden yol üzerinde bulunan b ölgede 5 yıl içerisinde Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün da faaliyete geçeceğini, Gönen’de bulunan 30 dönümlük alandaki Dericiler OSB’nin taşınacağını ve söz konusu alandaki ünlü Gönen Kaplıcaları kapsamında yeni projeler hayata geçirleceğini söyledi.
cunda-adasina-kopru-yapilacak

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 / 1,567