Körfez Geçiş Köprüsü En Çok Yalovaya YaradıKörfez Geçiş Köprüsü En Çok Yalovaya Yaradı :İstanbul-İzmir Otoyol Projesi, yerli ve yabancı herkesin çekim alanına girdi. Durum böyle olunca da Bursa ve İzmir’de arazi ve konutlar iyi prim yaptı. Projeden en çok karlı çıkan il ise Yalova oldu.
En popüler il Yalova
Projenin en önemli güzergahında bulunan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü inşaatında da çalışmalar hız kesmeden deva ediyor. İstanbul-Yalova arasını 6 dakikada tamamlatacak olan Körfez Geçiş Köprüsü’nün bu 2015 içinde hizmete geçmesi hedefleniyor.
TSKB Gayrimenkul Değerleme Bursa Şube Sorumlusu Onur Topuz, projenin başlangıç noktası Gebze’de gelişmelerin gözle görülür olduğuna dikkat çekerek, “Bölgenin artık Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa ve İzmir’e bağlantısı daha kolay hale gelecek. Karamürsel-Yalova-Orhangazi aksında, sanayi ve konut alanlarında önemli büyümeler olacak. Bunun yanı sıra söz konusu projenin tamamlanması öngörülen 7 yıllık sürede ciddi anlamda göç olabilir” ifadelerini kullandı.
Otoyol projesinde, Yalova-İzmit-Orhangazi-Balıkesir-Manisa-Turgutlu çalışmalrındaa, daha proje çalışmaları gündeme geldiği gibi hareketlenmeyle varlığını hissettirdi. Bu aks üzerinde de özellikle Yalova öne gelen iller arasında yer aldı.
Geçiş ücreti 35 dolar+KDV
Köprünün 2015 yılının mayıs ayına kadar tamamlanacağını söyleyen yetkililer, köprü geçiş ücretinin otomobiller için 35 dolar + KDV olacağını, otoyolda da kilometre başına 0,05 dolar olarak belirlendiğini ifade edildi.
istanbul-izmir-otoyol-projesi-en-cok-yalovaya-yaradi

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 / 1,874