Malatya Vagon Onarım Fabrikası Alanı Yeniden SatıştaMalatya Vagon Onarım Fabrikası Alanı Yeniden Satışta : Malatya’da uzun yıllardan beri atıl vaziyette bulunan Vagon Onarım Fabrikası alanı, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yeniden ihaleye çıkartıldı.

Yayınlanan resmi ihale ile 5 parça halinde satışa çıkarılan Vagon Onarım Fabrikası 1989’ından beri atıl vaziyette bekletiliyor. Yaklaşık 500 bin metrekare alan olarak satışa çıkarılan atıl fabrika alanı satış yöntemi ve pazarlık usulü ile satılacak. Yeşilyurt ilçesine bağlı Kuyulu köyünde bulunan alan 5 parça halinde ihaleye çıkarıldı. Vagon Onarım Fabrikası’nın imar planı Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından Temmuz 2012’de değiştirilerek, tesisin sahip olduğu alan Sanayi ve Depolama Alanı olarak değiştirilmişti. Vagon Onarım Fabrikası’nın mülkiyeti Sümer Holding A.Ş.’de bulunuyor. İhale için son teklif verme süresi ise 20 Mayıs 2015 olarak açıklandı.

malatya-vagon-onarim-fabrikasi-alani-yeniden-satista

Benzer Demiryolu Haberleri

Tek yorum

  1. Baha ŞENKÖK dedi ki:

    Bu kadar süre boş durduktan sonra, şayet taşınmaz iyi durumda ise, demiryolu taşıt araçları için çok iyi bir başlangıç olabilir. Kaldıki TÜDEMSAŞ Sivas’a olan yakınlığı, büyük bir avantaja dönüştürülebilir.
    Yeterki fırsatları değerlendirmeyi bilelim ve gerekli finansman da oluşsun. Ancak bunun bir macera olamayacağını da bilmek gerek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 / 2,157