Sakarya Ada Treni Projesi Adapazarı treninin Şehir merkezine getirilmesi ile ilgili görüşmeler sürdürülüyorTCDD Sakarya Ada Treni Projesi Adapazarı treninin Şehir merkezine getirilmesi ile ilgili görüşmeler sürdürülüyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Adapazarı Treninin yer altından şehrin merkezine getirilmesi” projesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Adapazarı treninin belirlenecek yeni bir güzergahtan itibaren yerin altına alınarak şehir merkezine getirilmesi gündeme geldi.
Bu kapsamda yapılan çalışmaların Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’e sunulduğunu kaydeden yetkililer, projenin daha sonra Bakan tarafından Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunulacağını kaydettiler.
TCDD’den kiralanarak Adapazarı – Arifiye arasında çalıştırılan Adaray da yeterli yolcu kapasitesine ulaşmadığından zarar ediliyor. Ada Treninin yeterli yolcu kapasitesine ulaşması için şehre girmesi gerekiyor.
Bunun için de Mithatpaşa geçidi ve Adapazarı Garı arasında demiryolu hattının yer altına alınması gerekiyor. (ÖA)

Sakarya Ada Treni Projesi

Kaynak : www.yatirimlar.com

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Tek yorum

  1. Neşet Pala dedi ki:

    Trenin gara girmesi için görüşmeler sürüyormuş, yersen.Birkaç yıl önce Arifiye Adapazarı arası demiryolunun ıslahı için TCDDnin gönderdiği mühendisleri iş yapmadan geri göndertip ertesi yıl bu işleri yatırım planından kaldırtırken de kim bilir ne görüşmeler yapmışsınızdır ama olamadı değil mi çökemediniz gar arazisine.
    Mithatpaşadan itibaren tren yolunu yer altına aldırtmaya çalışmak tamamen fantezi ürünü , saçma ve gereksiz bir işgüzarlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 / 1,443