Türkiyenin En Uzun 2. Tüneli Antalya'ya YapılıyorTürkiyenin En Uzun 2. Tüneli Antalya’ya Yapılıyor :Ulaştırma Eski Bakanı Elvan, Antalya’nın batısına Türkiye’nin en uzun 2’inci karayolu tünelinin yapılması için çalışma içerisinde olunduğunu söyledi.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Lütfi Elvan, Antalya’nın batısına dev bir tünel yapılması için çalışma içerisinde olunduğunu kaydetti.
Bakan Elvan, “Henüz proje aşamasındaki 8 kilometrelik tünel, yapılması halinde, Rize-Erzurum arasındaki karayolunda yapımı devam eden 14,7 kilometrelik uzunluğundaki Ovit Tüneli’nin ardından, Türkiye’nin en uzun 2’nci karayolu tüneli olacak.” ifadelerini kullandı.
SEÇİM ÇALIŞMALARI TAM GAZ
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti Antalya 1’inci sıradan Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ve diğer adaylarla birlikte tanıtım töreni için Demre’de vatandaşlarla buluştu.
“TÜM BU VİRAJLAR GİDECEK”
Konuşmasında, özellikle; Finike, Demre ve Kaş ilçeleri arasında bulunan fazla sayıdaki viraj sorununu ele alan eski bakan Elvan, Finike ilçesinden Kalkan’a kadar 112 viraj olduğunu ve tüm bu virajların kaldırılacağını kaydetti.
“MESAFELER KISALACAK”
Demre ve Kaş’ın en büyük sıkıntılarından birisinin ulaşım olduğuna dikkat çeken Elvan, bölgeye yapılacak olan viyadük ve tünellerle bu sorunu ortadan kaldıracaklarını söyledi. Elvan, “Biz kısa sürede değerli kardeşlerim, Antalya’dan Kalkan’a kadar ulaşım sorununu bölünmüş yolla bitireceğiz. Bu projemizde tünel olacak, biraz kuzeyden geçeceğiz. Sahil şeridinden geçmeyeceğiz. Sadece bir tünelimizin uzunluğu 8 kilometre. Aşağı yukarı 1,5 kilometrelik viyadükler olacak. Bunlar büyük ölçüde hazırlandı. Projesi biter bitmez yolumuzda 19 kilometre kısalıyor ve çok kısa bir sürede Antalya’dan Kaş’a ulaşma imkanına kavuşacaksınız” dedi.
TÜRKİYE’NİN EN UZUN 2. TÜNELİ OLACAK
Antalya’nın batısına yapılması planlanan ve henüz proje aşamasındaki 8 kilometrelik tünel, yapılması halinde, Rize-Erzurum arasındaki karayolunda yapımı devam eden 14,7 kilometrelik uzunluğundaki Ovit Tüneli’nin ardından, Türkiye’nin en uzun 2’nci karayolu tüneli olacak.
turkiye-nin-en-uzun-2-tuneli-antalya-ya

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

23 / 2,083