ABDde tren devrildi 5 ölü (Video)ABDde tren devrildi 5 ölü :ABD’nin başkenti Washington DC’den New York’a giden yolcu treni Philadelphia yakınlarında raydan çıkarak devrildi. En az beş kişinin öldüğü kazada, altısı ağır olmak üzere çok sayıda kişi de yaralandı.

Philadelphia Belediye Başkanı Michael Nutter, gazetecilere yaptığı açıklamada, kazada en az beş kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını söyledi. Nutter, “tam anlamıyla korkunç bir karmaşa” olarak nitelendirdiği kaza için “Bunun gibi bir şey hiç görmedim” dedi.

Hastaneye kaldırılan 65 yolcudan altısının durumunun kritik olduğunu açıklandı.
abdde-tren-devrildi-5-olu
Amtrak şirketinden yapılan açıklamada, trenin devrilmesinin nedenine ilişkin incelemelerin sürdüğü belirtilerek, detaylı açıklamanın incelemelerin sonucunda yapılabileceği kaydedildi. Kazanın nedenine ilişkin inceleme başlatılırken, incelemeye FBI’ın da dahil olduğu bildirildi.
abdde-tren-devrildi-5-olu
Şirket, 10 vagonu raylardan çıkarak devrilen trende 238 yolcu ve beş mürettebatın bulunduğunu duyurdu.
abdde-tren-devrildi-5-olu
Kaza nedeniyle bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık görevlisi sevk edildi.
abdde-tren-devrildi-5-olu
Trende bulunan Associated Press haber ajansı müderlerinden Paul Cheung, trenin hız kestiği anı “sanki biri frene asıldı” ifadesiyle anlattı.

Her şeyin titremeye başladığını ve eşyaların havada uçuştuğunu söyleyen Cheung, bir yolcunun teşvikiyle vagonun arkasından çıktıklarını söyledi.
abdde-tren-devrildi-5-olu
Cheung, trenin önünün ezildiğini ve “metal yığını gibi” göründüğünü aktardı.

SONRASI TAM BİR KAOS…

Trenin raydan çıktığı bölgenin yakınlarında oturan David Harnandez, kaza esnasında çıkan sesi “bir sürü market arabasının birbirine girmesi gibi” diye tanımladı. Sesin birkaç saniye sürdüğünü anlatan Hernandez, sonrasını “kaos” olarak nitelendirdi ve “Komşular çığlık atmaya başladı” dedi.

abdde-tren-devrildi-5-olu

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 / 1,270