Hızlı Tren Seti Alımı İhalesi 2. paket hızlı tren seti alımı için firmalarla teknik konularda görüşmeler yapılıyorTCDD Hızlı Tren Seti Alımı İhalesi 2. paket hızlı tren seti alımı için firmalarla teknik konularda görüşmeler yapılıyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan, “106 Adet Hızlı Tren Seti alımı” kapsamındaki “80 Adet Hızlı Tren Seti” ihalesine çıkılabilmesi için çalışmalar hızla sürdürülüyor.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu set alımı için firmalarla teknik konularda görüş alışverişinde bulunuluyor.
Çalışmaların tamamlanmasından ve gerekli onayların alınmasından sonra ihale ilanı yapılarak firmalardan teklif vermeleri istenecek. Setlerin yüzde 20’si yabancı 60’ı yerli üretim olacak. Teknik konularda görüşülen firmalardan bazıları şöyle:
1. Alstom
2. Ansaldo
3. Bombardier
4. Hyundai Rotem
5. Siemens
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1228/13 Nisan 2015 (ÖA)

Hızlı-Tren-Seti-Alımı-İhalesi

Benzer Demiryolu Haberleri

Tek yorum

  1. İsmail TOSUN dedi ki:

    Bu trenlerden bazıları hibrit özellikte olup hem elektrikli hem de dizel motor içermeli Böylece bir anda YHt hattı yapılamayacak birçok önemli ile (adana,Erzurum, Diyarbakır vb) YHT hızı ve konforu götürülebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 / 1,195