Bitirilemeyen Kaçış Rampası Can Almaya Devam EdiyorBitirilemeyen Kaçış Rampası Can Almaya Devam Ediyor : Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından karayolları ağında kara nokta olarak gösterilen Muğla-Marmaris Karayolu 22+600 km’sinde ihalesi yaklaşık bir yıl önce yapılan Acil Kaçış Rampası bitmeden freni boşalan kamyon bir can daha aldı.
Muğla-Marmaris karayolu Sakartepe rampasının Akyaka kavşağına 200 metre mesafede yapımı başlanan ‘Acil Kaçış Rampası’ inşaatı aylardır devam ediyor. Yaklaşık 100-150 metre uzunlukta yapımı devam eden kaçış rampası inşaatında aylardır çalışılmasına rağmen bitirilememiş olması vatandaşların tepkisini çekiyor.
Bir gün önce İzmir’den sardığı karpuz yüklü kamyonu ile Sakartepe rampasından inerken kaçış rampasına yakın mesafede freni boşalan kamyonun kaçış rampası tamamlanmış olması durumunda kazada hayatını kaybeden vatandaşın sağ olacağını belirten vatandaşlar, “Kazanın yaşandığı yer Karayolları ağında kara nokta olarak gösteriliyor. Geçen yıl kazaları önlemek adına güzel bir çalışma başlatıldı ve kazanın olduğu virajın hemen üst kısmına ‘Acil Kaçış Rampası’ yapımı başladı. Fakat aylardır 100-150 metre uzunluğundaki rampa bitirilemedi. Eğer bu rampa bitirilseydi Ömer Çalmaz isimli vatandaşımız şu an hayatta olacaktı” dediler.
bitirilemeyen-kacis-rampasi-can-almaya-devam-ediyor

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 / 1,725