Viyadük projesi ile 3 ilçe birbirine bağlanacakViyadük projesi ile 3 ilçe birbirine bağlanacak :Derince’de yapımına başlanan viyadük projesi ve 20 metrelik çevre yolunun kalan etapları D-100 Karayolu’na alternatif olarak hem ilçenin trafiğini rahatlatacak hem de İzmit, Derince ve Körfez ilçelerini kuzeyden birbirine bağlayacak.
İHALE TAMAMLANDI, ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un üzerinde önemle durduğu 20 metrelik yol ve viyadük projesinde artık son aşamaya geçildi. Bu bağlamda ihale süreci gerçekleşen projenin saha çalışmaları başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Yol Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihale süreci sonunda ihaleyi kazanan firma FNS İnşaat’ın başlattığı ve bir yıllık süreçte tamamlanması öngörülen proje kapsamında Derince alternatif yolunun kalan etaplarının düzenlenmesi ve bir adet viyadük yapılması planlanıyor.
DERİNCE’NİN TRAFİĞİ RAHATLAYACAK
Proje tamamlandığında Derince sınırlarındaki Sırrıpaşa, Çenedağ ve Çınarlı mahalleleri, 20 metrelik 2×2 şeritli çevre yolu ve Cımbızdere üzerinde yapılacak 170 metre açıklıklı ve 30 metre yüksekliğindeki viyadük ile birbirine bağlanacak. D-100 Karayoluna alternatif olarak Derince’nin trafiğini büyük oranda rahatlatacak olan proje, ilçe merkezindeki araç trafiğini azaltacağı gibi komşu ilçeler de bu alternatif yol vasıtasıyla kuzeyden birbirlerine bağlanmış olacak. Ayrıca proje tamamlandığı zaman gerek İzmit gerekse Körfez ilçelerinden Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaşım da daha kolay bir şekilde sağlanacak.
viyaduk-projesi-ile-3-ilce-birbirine-baglanacak

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 / 1,795