Ankara-Samsun demiryolu hattı için hedef 2017Ankara-Samsun demiryolu hattı için hedef 2017 :Çorum’u da içine alan Ankara-Samsun demiryolu hattı projesinin 2017 yılından itibaren yatırıma dönüşmesi bekleniyor.

Çorum’u da içine alan Ankara-Samsun demiryolu hattı projesinin 2017 yılından itibaren yatırıma dönüşmesi bekleniyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan demiryolu projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Ahmet Kara, “Güzergâh çalışmaları tamamlanan tren hattı için 10 milyon TL ödenek ayrılarak projesi hazırlanmaya başladı” dedi.

Çorum’dan geçen güzergâhta Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bir problem yaşandığını ve kısa sürede çözüldüğünü belirten Ahmet Kara, projede henüz yatırım aşamasına geçilmediğini söyledi.

Çorumlu vekillerin projenin 2017 yılında yatırıma alınması hususunda yoğun bir çaba içinde olduğunu anlatan Kara, Ankra’dan Samsun’a kadar hem hızlı tren hem de yük treni hattının hizmete sunulacağını kaydetti.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın öncelikle Yozgat-Sivas hattını tamamlamayı sonrasında ise Erzincan’a hızlı tren götürmeyi planladığını dile getiren Kara, “Bakanımız o nedenle Sivas’a uzanan hatta ağırlık veriyor” diye konuştu.

corum-demiryolu-hatti-icin-hedef-2017

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

19 / 1,833