KİK, İkitelli – Ataköy Metro Hattı Projesi İhale sonucuna yapılan itirazı başka bir oturumda görüşümek üzere ertelediİstanbul B.B. İkitelli – Ataköy Metro Hattı Projesi KİK, Salini Impregilo SpA – Özgün İnşaat ortak girişiminin ihalenin sonucu için yaptığı itirazı daha sonraki bir oturumda görüşülmek üzere ertelenmesine karar verdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü tarafından 29 Eylül 2015 günü teklifleri toplanan, “İkitelli – Ataköy Metro Hattı İnşaat ve Elektromekanik işleri yapımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; KİK, Salini Impregilo SpA – Özgün İnşaat ortak girişiminin ihalenin sonucu için yaptığı itirazı daha sonraki bir oturumda görüşülmek üzere ertelenmesine karar verdi. Bu aşamada yeni bir oturumun yapılması beklenecek.

Bilindiği gibi, yaklaşık maliyeti 490.904.389,87 euro olarak belirlenen ihaleyi 338.272.200 euro teklifiyle Aga Enerji kazanmıştı. İhaleye 13 firma teklif vermişti.

Referans: Yatırımlar 1263 / 21 Aralık 2015 (İY)

kik-ikitelli-atakoy-metro-hatti-projesi-ihalesine-yapilan-itirazi

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

22 / 1,692