Yeni Başkentray Projesi Comsa – Açılım – Seza İnşaat ortak girişimi açmış olduğu davadan vazgeçti ve KİK’in iptal kararı bozulduTCDD Yeni Başkentray Projesi Comsa – Açılım – Seza İnşaat ortak girişimi açmış olduğu davadan vazgeçti ve KİK’in iptal kararı bozuldu

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Sincan – Ankara – Kayaş Hattının Yeniden İnşa Edilmesi (Başkentray) Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; Comsa – Açılım – Seza İnşaat ortak girişimi açmış olduğu davadan temyiz aşamasındayken vazgeçti ve dava düştü. Bu nedenle de KİK’in iptal kararı da bozuldu. Bu aşamada da KİK ihalenin iptali için vermiş olduğu iptal kararını iptal etti.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Comsa – Açılım – Seza İnşaat ortak girişiminin itirazını mahkemeye taşıması üzerine mahkeme yürütmeyi durdurma kararı almıştı ve bu karara istinaden KİK ihaleyi iptal etmişti. Bunun üzerine de ihaleyi kazanan Gülermak – Kolin İnşaat ortak girişimi KİK’in iptal kararı için Mahkeme’ye başvurmuştu. Yaklaşık maliyeti 350.832.791,66 Euro (TL karşılığı 863.048.667,48) olan söz konusu ihaleyi daha önce 186.235.935 Euro teklifi ile Gülermak – Kolin İnşaat ortak girişimi kazanmıştı. Söz konusu ihaleye 17 firma teklif vermişti.

Referans: Yatırımlar 1261 / 07 Aralık 2015 (ÖA)

Yeni-Baskentray-Projesi

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

25 / 2,207