Demiryolu Sevdalısı Adil Bilgin Teşekkürname İle Ödüllendirildi (Foto Galeri)Demiryolu Sevdalısı Adil Bilgin Teşekkürname İle Ödüllendirildi : Fırat Üniversitesi MYO öğrencisi Adil Bilgi’ne, demiryolu araçlarıyla ilgili maket ve resim çalışmaları nedeniyle TCDD 5. Bölge Müdürü Üzeyir Ülker tarafından teşekkürname ile ödüllendirildi.

Küçük yaşlardan itibaren demiryollarına büyük ilgi duyan, lise ve yüksekokul stajlarını TCDD işyerlerinde yapan Bilgin, daha sonra lokomotif ve vagon maketlerini yapmaya, tren fotoğraflarını çekmeye ve demiryolu hatlarını dolaşmaya başladı.

Son olarak yaptığı eserlerden hafif vinçli poz otosu maketi ile ahşap yakma sanatı ile hazırladığı DE 24000 tipi lokomotif resmini TCDD 5. Bölge Müdürlüğüne takdim eden Bilgin’e Teşekkür Belgesi verildi.

5. Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, Teşekkür Belgesinde, “Yaptığınız estetik ve sanat değeri taşıyan çalışmalarınızla demiryolunun önemini vurguladığınız ve tren sevgisinin yaygınlaşmasına katkı sağladığınızdan dolayı teşekkür eder, bir demiryolu sever olarak bundan sonraki yaşantınızda sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.” ifadelerine yer verdi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

demiryolu-sevdalisi-adil-bilgin-tesekkurname-ile-odullendirildi

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

21 / 2,504