Gaziray İhalesi 11 Mart’da Ankara’da TCDD’de YapılacakGaziray İhalesi 11 Mart’da Ankara’da TCDD’de Yapılacak :Gaziray projesi, Başpınar ile Çimento Fabrikasının Çaprazı arasında 25 km uzunluğunda 17 istasyonla hizmet verecek

Uzun zamandır konuşulan ve Gaziantep’te ulaşım sorunun uzun vadede çözüm getirecek olan “Gaziray” projesinde sona gelindi. İhalesi 11 Mart’ta yapılacağı öğrenilen “Gaziray” projesi, Başpınar ile Çimento Fabrikasının Çaprazı arasında 25 km uzunluğunda 17 istasyonla hizmet verecek. Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte şehrin giderek yoğunlaşan trafik akışına ciddi katkı sunması bekleniyor.

UZUNLUĞU 25 KM VE 17 İSTASYONDANOLUŞACAK

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde hayata geçecek olan Gaziray için de çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Metro standardında kent içi toplu taşımacılık sistemi olan GAZİRAY, yolcu talebinin her geçen gün arttığı iki sanayi bölgesi Başpınar ile Çimento Fabrikasının Çaprazı, Seyrantepe Toplu konutları alt tarafında bulunan Mustafa Yavuz istasyonu arasında 25 lan uzunluğunda 17 istasyonla hizmet verecek.

11 MARTTA Ankara TCDDDE İHALE YAPILACAK

Küçült sanayi sitesi ile organize sanayi sitesini birbirine bağlayan güzergah üzerinde yeni stadyum, otogar ve yeni yerleşim alanlan bulunacak. Klima ve güvenlik sistemi başta olmak üzere, her türlü konfora sahip banliyö dizilerinin hizmet vereceği proje, nüfusu 2 milyona ulaşan Gaziantep’in kent içi ulaşımına önemli katla sağlayacak. 2017 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor Gaziray ile ilk etapta günde 100 bin kişi taşınması hedefleniyor. Projenin alt ve üst yapı inşaat ihalesi 11 Mart’ta Ankara TCDD Genel Müdürlüğü’nde yapılacak.

gaziray-ihalesi-11-martda-ankra-tcddde-yapilacak

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

21 / 2,397