Gebze’de trafik sorununun çözümü metroGebze’de trafik sorununun çözümü metro : AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gebze’de yaşanan trafik sorununun çözümüyle ilgili, “Trafik sorunu toplu taşıma ve metroya geçilmeden makul düzeye inmez” dedi.

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AKP Gebze ilçe binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Ceyhan’ın yanı sıra AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, il ve ilçe yöneticileri katıldı. Ceyhan, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugün il başkanı olarak 2016 yılı planlaması olarak bugün Gebze’deydik. Bundan önce 4 ilçede bu ziyaretlerin aynısı yaptık. Bizler 1 Kasım seçimleri sonucu itibariyle yüzde 56 oy alan bir teşkilatız. 1 Kasım seçimlerinin zaferi 7 Haziran’da verilen mesajı unutmayacağız. Ziyaretlerimizdeki temel gayemize partimizin değerleri olan kişileri ziyaret ederek hasbıhal ettik. Ardından belediye başkanlığına geçerek seçimlerdeki beyannamelerdeki projelerin ne durumda olduğunu sunum çerçevesinde ona bakıyoruz.

HİZMETLERİN TAKİBİ OLACAĞIZ

Seçmenlere vermiş olduğu sözleri yapmak anlamında ciddi bir şekilde bu işin takibi olacağız. Tüm belediye meclis üyeleri ile belediye başkanı olmadan konuşacağız. Ardından mahalle başkanları ve son olarak da ilçe yönetim kurulu toplantısına katılacağız. Hem Gebze hem de burası için seçimlerden sonra da sürekli gidip geleceğiz. Hizmetlerin takibini yapacağız. Seçim beyannamemizde 55 civarında verilen sözleri var. bunların Gebze belediyesinin tek yapacağı, büyükşehir ile yapacağı, bakanlıklarla yapılacak ve son olarak da metro gibi büyük projeleri var. Birkaç konuda gerideyiz. Vermiş olduğumuz sözlerin iyi bir noktada olduğumuzu söyleyebiliriz.

TOPLU TAŞIMA VE METRO

Trafik sorunu ise artan araç sayısı ile yolların artmaması ve vatandaş olarak toplu taşımayı daha çok tercih edilmemesinden dolayı. Bu sorun toplu taşıma ve metroya geçilmeden makul düzeye gelemeyecek. Bu işin kurtuluşu metrodan geçiyor. Askeri alanla ilgili devirler bittikten sonra metro ile bir mesafe alacağımıza inanıyorum.”

trafik-sorununun-cozumu-metro

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

19 / 4,179