TCDD-Yapı Merkezi Ortaklığı Etiyopya Demiryolu’na Talip OlduTCDD-Yapı Merkezi Ortaklığı Etiyopya Demiryolu’na Talip Oldu :TCDD-Yapı Merkezi Ortaklığı tarafından; Etiyopya ve Cibuti’de yapımı tamamlanmak üzere olan ve ülkenin ithalat ve ihracat taşımalarının yüzde 90‘ının yapılmasının öngörüldüğü 751,7 km’lik Etiyopya/Addis-Ababa/Djibouti demiryolu işletme ve bakım yönetimi için ihale teklifi verildi.

İhaleye teklif vermek üzere Genel Müdür Yardımcıları Ali İhsan Uygun ve Murat Kavak’ ın başkanlığında Dış İlişkiler Dairesi Başkanı İbrahim Halil Çevik ile Genel Müdürlük Müşaviri Mehmet Turşak’ tan oluşan heyet Addis Ababa / Etiyopya’ ya gitti.

Teklif TCDD ve Yapı Merkezi Ortaklığı İş Birliğiyle Hazırlandı

Bakanlar Kurulu Kararı izni ile söz konusu ihaleye teklif sunmak üzere TCDD & Yapı Merkezi firması ile ortak çalışmalar yürütülerek kapsamlı bir ihale teklifi hazırlandı.

TCDD Tarihinde Bir Dönüm Noktası

Bu ortaklıkla TCDD, tarihinde ilk kez yurt dışında işletmecilik yapma konusunda teklif sunacak. TCDD üst yönetiminden oluşan heyet, Etiyopya’ya giderek 15 Şubat 2016’da Etiyopya-Cibuti Demiryolları Ortak Kuruluşuna teklifi sundular.

Çin Konsorsiyumu’nun da İlgilendiği Büyük Bir Proje

Söz konusu ihaleye Çin Konsorsiyumu CCECC ve CREC’ inde teklif sundu.

300 Personel Görevlendirilebilir.

TCDD-Yapı Merkezi ortaklığı tarafından ihale kazanılması halinde 28 anahtar personel ile değişik sürelerle görev alacak 300’den fazla TCDD personelinin projede görev alması bekleniyor.

tcdd-ve-yapi-merkezi-ortakligi-etiyopya-demiryoluna-talip-oldu

Kaynak : TCDD

Benzer Demiryolu Haberleri

2 Yorum - TCDD-Yapı Merkezi Ortaklığı Etiyopya Demiryolu’na Talip Oldu

  1. nedim micanoglu dedi ki:

    Slm ben nedim 33 yaşındayım balıkesirde ikamet ediyorum.17 yıllık yükleyici loder operatörüyüm bana uygun bir pozisyonda sizinle çalışmak istiyorum. 0507 369 52 85

  2. murat şahin dedi ki:

    merhabalar ben 30 yıllık oto elektrikçisiyim her türlü kamyon iş makinası küçük araç elektrik işlerinden anların ayrıca jeneratör bakımından anlarım.E sınıfı ehliyetim mevcuttur. tel.0538 462 93 46

Yorum Yaz

21 / 4,768