Kars Milletvekilleri Demiryollarını Ziyaret EttiKars Milletvekilleri Demiryollarını Ziyaret Etti : Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Selahattin Beyribey, Kars Gar’nı ziyaret ederek, demiryolcularla bir araya geldi.

Gar Müdürü Hasan Güven, Ulaştırma Memur-Sen Kars İl Temsilcisi Muharrem Toraman ve demiryolcular tarafından karşılanan milletvekilleri, gar çevresinde incelemelerde bulundular.

İncelemelerinin ardından değerlendirmelerde bulunan milletvekilleri, bölgede devam eden Bakü Tiflis Kars Demiryolu Hattı Projesi (BTK), Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Kars- Iğdır- Nahçivan (KIN), Erzincan-Erzurum-Kars Hızlı Tren Projesi ve Kars Lojistik Merkezi’nin önemine değindiler.

Söz konusu projeler tamamlandığında Kars’ın demiryollarının üssü ve başkenti olacağına dikkati çeken milletvekillerine, ziyaretin ardından Ulaştırma Memur-Sen İl Temsilcisi Muharrem Toraman tarafından ay yıldız tablo hediye edildi.

kars-milletvekilleri-demiryollarini-ziyaret-etti

Benzer Demiryolu Haberleri

Tek yorum

  1. mahmut demirkollllu dedi ki:

    sn vekiller gardaki demiryolcuların çok çetin şartlarda ve eksik personelle işleri yürüttüklerini de görmüşlerdir..Özellikle vardiyeli çalışan faal personelin fedakarlıkları ,özverileri gayretlerinin takdire şayan olduğunu inşallah anlamışlardır.Garın lojman ,eleman ,malzeme ,oda vb ihtiyaçlarını anlayamamışlarsa boşa ziyaret etmiş sayılırlar.çalışanların dertlerine deva olmaları beklenirdi..Kars iklimi sert,sınır gardır.Ankara gar’ın imkanları burda da olmalıdır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

29 / 1,301