154 kV Yerköy TM – TCDD Çaydoğan TM EİH Hattı Projesi ÇED süreci başlayan proje için önümüzdeki aylarda ihaleye çıkılacakTCDD 2. Bölge 154 kV Yerköy TM – TCDD Çaydoğan TM EİH Hattı Projesi ÇED süreci başlayan proje için önümüzdeki aylarda ihaleye çıkılacak

T.C Devlet Deıniryolları İşletmesi Genel Müdürlügü TCDD 2. Bölge Müdürlüğü’nün. 154 kV Yerköy Tm- TCDD Çaydogan TM Elektrik Enerjisi İletim ilanı Projesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırım bedeli 8.300.000 TL olarak belirlenen proje ile ilgili ÇED süreci başladı. ÇED raporu Nota Çeve Proje Danışmanlık firması tarafından hazırlanan proje için önümüzdeki aylarda ihaleye çıkılması bekleniyor.

Yaklaşık 35 km uzunluğunda, 3 faz 1272 MCM olarak planlanan Yerköy TM – TCDD Çaydogan TM Elektrik Enerjisi İletim ilanı, Yozgat ili, Yerköy İlçesi Trafo Merkezi’nden (TM) başlayacak ve hattın bir kısmı Kırşehir ili sınırlarından geçerek Yozgat İli, Şefaatli İlçesi, Çaydoğan Köyü Trafo Merkezi’nde son bulacak. Hat boyunca 6 adet some direği kullanılacak ve Elektrik Enerjisi İletim Hattının 14 km’lik kısmı Kırşehir ili sınırları içerisinden, 21 km’lik kısmı Yozgat sınırlarından geçecek.

154-kv-yerkoy-tm-tcdd-caydogan-tm-eih-hatti-projesi-ced-sureci-baslayan-proje-icin-onumuzdeki-aylarda-ihaleye-cikilacak

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

28 / 2,883