Engelliler için bütün metrobüs duraklarına asansör yapılsınEngelliler için bütün metrobüs duraklarına asansör yapılsın :Her gün her yerde görüyoruz ne yazık ki engelli kardeşlerimizin sokaklardaki mağduriyetlerini. İstemeyerek şahit olsak da belki elimizden anlık bir yardım dışında başka hiçbir şey gelmiyor. Onlar için bir adım atmalı ve onların hayatlarını kolaylaştırmak adına bazı girişimlerde bulunmalıyız.

“Bir kıvılcım ateş çıkarabilir”! İşte bu söz, aslında aynı fikir etrafında toplanmanın, birliğin ve beraberliğin önemini de yansıtıyor bir nevi. Çünkü onlar için hayat çok zor. Bizler gibi adımlarını özgürce yere basamıyorlar belki ama en azından sokaklarda ve toplu ulaşımda biraz daha rahat edebilmeleri için artık bir adım atılması gerektiğini düşünüyorum. Ve belki de sizlerin de vereceği imza desteğiyle amacımıza ulaşıp, bu dünyada hala güzel şeylerin de yapılabildiğini hep beraber kanıtlamak mümkün.

Bu konuda hepinizin fazlasıyla duyarlı davranacağından eminim. Tekerlekli sandalyenin esaretine inat, bütün metrobüs duraklarına asansör yapılsın. Mahkum oldukları dört tekerlek yüzünden hayat onlar için daha da zorlaşmasın.

Unutmayalım ki “Binlerce kilometrelik yolculuk, tek bir adımla başlar”…

İmza kampanyası için TIKLAYIN

engelliler-icin-butun-metrobus-duraklarina-asansor-yapilsin

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

79 / 1,758