İETT Doğayı Sevenler İçin 2 Yeni Otobüs Hattını Hizmete AçtıİETT Doğayı Sevenler İçin 2 Yeni Otobüs Hattını Hizmete Açtı :İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Kadıköy-Polonezköy ve Beşiktaş-Belgrad Ormanı hatlarının hizmete açıldığını açıkladı..

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü, özellikle doğa yürüyüşü yapmayı sevenler için oldukça sevindirici bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, bahar ve yaz ayları süresince hafta sonları Kadıköy-Polonezköy ve Beşiktaş-Belgrad Ormanı seferlerinin hizmete açıldığı belirtildi. D2 Beşiktaş-Belgrad Ormanı hattı ilk seferini, organize edilen törenin ardından gerçekleştirdi. İlk sefer dahilinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri doğa yürüyüşü yapabilmek için hattı kullandılar.

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Planlama Müdürü İsa Sağlam, söz konusu otobüsün ilk seferinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyelerine eşlik ederek yürüyüşe katılım gösterdi. Yeni hatların, bugünden itibaren ve yaz ayının sonuna kadar her hafta sonu kullanıma açık olacağı ifade edildi.

İsa Sağlam, D2 Beşiktaş-Belgrad Ormanı hattının günde 12 sefer yapacağını açıkladı. D1 Kadıköy-Polonezköy seferinin ise günde 8 sefer yapacağını dile getirdi. Sağlam, “D” harfinin doğadan geldiğini açıkladı. Aynı zamanda D1 hattının Polonezköy’e giderken Kadıköy, Üsküdar ve Ümraniye’den devam edeceğini söyledi. Seferlerin sabah 6:30 itibari ile başlayacağını belirten Sağlam, hatların yalnızca Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vereceklerinin de altını çizdi.

iett-dogayi-sevenler-icin-2-yeni-otobus-hattini-hizmete-acti

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

19 / 1,691