İzmit’te tramvay çalışmalarındaki ihmal ölüdürüyorduİzmit’te tramvay çalışmalarındaki ihmal ölüdürüyordu : İzmit’te tramvay çalışmaları kapsamında Alikahya bölgesine beton döküldü

Hiçbir önlem alınmayan bölgede Özden Önür isimli bir kadın akşam saatlerinde betonun içine düştü. 2 metrelik çukurda boğulmak üzere olan kadını çevredeki vatandaşlar kurtardı

İLK RAYLAR MONTE EDİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında faaliyete geçeceğini duyurduğu tramvay için çalışmalarını sürdürüyor. İzmit Sekapark ve otogar arasında hizmet verecek olan tramvay için otogar mevkiinde inşa çalışmaları başladı. Başta Yahya Kaptan Mahallesi olmak üzere bölgedeki yolları genişleten belediye, Fatih Mahallesi’nde ise tramvay raylarını döşemek için kolları sıvadı ve ilk raylar geçtiğimiz haftalarda monte edildi.

FAİCAYA SEBEP OLUYORDU

Rayları monte etmek için önce temel kazan, ardından beton döken Büyükşehir Belediyesi, işlerin hızlı ilerlemesi için adeta her şeyi boşladı. Çalışmalar kapsamında bölgede önlem alarak vakit kaybetmek istemeyen belediye, çalışmalarını kamuya açık olarak sürdürüyor. Tehlike saçan bu durum geçtiğimiz günlerde adeta bir faciaya sebep oluyordu. Belediyenin döktüğü beton kurumadan bir kadın içine düştü, boğulmaktan son anda kurtuldu.

2 METRELİK BETON ÇUKURU

İzmit Alikahya Fatih Mahallesi Sarı Mimoza Caddesi üzerinde geçtiğimiz hafta akşam saat 20.00 sularında evine gitmek isteyen Özden Önür isimli kadın, çevrede önlem alınmadığı için habersizce yürüyordu ki bir anda yeni dökülen beton çukuruna düştü. 2 metre derinliğindeki çukura düşen kadın, uzun süre çırpındı ve yardım istedi. Şans eseri çevreden geçen bir çift tarafından beton çukurundan kurtarılan talihsiz kadın uzun süre yaşadığı şoku üzerinden atamadı. Çevre halkı yetkililere tepki gösterdi.

izmitte-tramvay-calismalarindaki-ihmal-oluduruyordu

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

13 / 1,872