Kalecik TM – TCDD İzzettin TM Elektrik Enerjisi Projesi ÇED süreci başlayan proje için önümüzdeki aylarda ihaleye çıkılacakTCDD 2. Bölge Kalecik TM – TCDD İzzettin TM Elektrik Enerjisi Projesi ÇED süreci başlayan proje için önümüzdeki aylarda ihaleye çıkılacak

T.C Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlügü TCDD 2. Bölge Müdürlüğü’nün. Kalecik TM – TCDD İzzettin TM Elektrik Enerjisi İletim Hattı (EEİH) Projesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırım bedeli 9.340.000 TL olarak belirlenen proje ile ilgili ÇED süreci başladı. ÇED raporu Nota Çevre Proje Danışmanlık firması tarafıııdan hazırlanan proje için önümüzdeki aylarda ihaleye çıkılması bekleniyor.

154 kV geriliminde. yaklaşık 42 km uzunluğunda. 3 faz 1272 MCM olarak planlanan EEİH, Ankara İli Kalecik İlçesi Trafo Merkezi’nden başlayacak ve Kırıkkale İli, Ballışeyh İlçesi. İzzettin Köyü Trafo Merkezi’nde (TM) son bulacak.

Hat boyunca 8 adet some direği kullanılacak ve Elektrik Enerjisi İletim Hattının 10 km’lik kısmı Ankara İli, Kalecik İlçesi (Gökdere Malıallesi ve Gümüşpınar Mahallesi) sınırları içerisinden, 32 km’lik kısmı ise Kırıkkale İli, Ballışeyh İlçesi (Aydınşeyh Köyü, llıdırşeyh Köyü, Yenice Köyü, İzzettin Köyü) sınırları içerisinden geçecek.

kalecik-tm-tcdd-izzettin-tm-elektrik-enerjisi-projesi-ced-sureci-baslayan-proje-icin-onumuzdeki-aylarda-ihaleye-cikilacak

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

79 / 2,414