Karabük’te demiryolu kent dışına alınacakKarabük’te demiryolu kent dışına alınacak :Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, şehir merkezini ortadan bölen demiryolu geçişinin kent dışına alınması için Devlet Demir Yolları Genel Müdürü İsa Apaydın’dan söz aldıklarını söyledi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, makamında düzenlediği basın toplantısında merkezi hükümetle birlikte yapacakları çalışmalarla Karabük’ün çehresini değiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Gündemdeki en önemli projelerinin başında şehir merkezini tam ortadan bölen demiryolu geçişinin kent dışına alınması olduğunu belirten Başkan Vergili şöyle dedi:

“AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekilimiz sayın Mehmet Ali Şahin, şehrin sorunlarıyla ilgili büyük çaba harcıyor. Dün de kendisiyle birlikte Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın’ı ziyaret ettik. Apaydın, proje ile ilgili ne gerekiyorsa yapılacağının sözünü verdi. İnşallah bu sene içerisinde demir yolu geçişinin şehir dışına çıkmasıyla ilgili iyi bir yol kat etmiş olacağız. Sayın Şahin’e bize vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum.”

Yeni Mahalle Çarşamba Pazarı’ndaki Sanayi Bölgesini TOKİ ile birlikte kentsel dönüşüm alanı içerisine aldıklarını ifade eden Başkan Vergili, “Bu alan kentsel dönüşüm alanı ilan edildi, şimdi bir ihale yapıyoruz ve değer tespiti yapacağız. Hedefimiz en kısa sürede projeyi hayata geçirerek sanayi tesislerinin sökümüne başlamak. Daha sonra burada toplu konut projesi uygulayacağız” dedi.

karabukte-demiryolu-kent-disina-alinacak

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

17 / 1,635