Bayanlar Metrobüsler’de Özel Yer İstiyorBayanlar Metrobüsler’de Özel Yer İstiyor :İstanbul’daki metrobüsle yolculuk hanımları çileden çıkardı. Bir kadın, Metrobüste, Cumhurbaşkanı’nın bu soruna çözüm bulmasının şart olduğunu söyledi. Vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Metrobüsler’de bayanlara özel yer ayırmasını istiyor.

İstanbul’da bir metrobüste sabah yaşanan olay, bu araçlarda haremlik-selamlık bölümler ayrılmasını yeniden gündeme getirdi. Dün Avcılar-Zincirlikuyu seferini yapan Metrobüs, tıklım tıklım kalabalıktı. Metrobüse 30’lu yaşlarda kibar bir hanım bindi. Bir süre sonra, aniden dönerek arkasında duran adama tokadı patlattı. Adam “Ne oluyor” dediğinde hanım, “Sus, çeneni açarsan seni burada evire çevire döverim” dedi. Daha sonra da, “13 yıldır Müslüman bir lidere oy veriyorum. Burası Müslüman bir ülke, biz kadınlar mecbur muyuz bu rezilliği çekmeye. Cumhurbaşkanımıza hakkımı helal etmiyorum. Artık şu metrobüslerde “haremlik-selamlık” bölümü ayrılmalı” dedi.

Bunu söyleyen tesettürlü bir hanımefendi değildi. Hafiften mini etekli, yazlık buluz giymiş alımlı bir hanımdı., Bazıları, “Burası Türkiye Cumhuriyeti bayan öyle şey olur mu?” diye itiraz etmeye kalkınca, “Türkiye cumhuriyeti olması, kadınlara taciz yapmayı mı gerektiyor. Sizin hanımlarınıza böyle iğrenç adamlar sarksa siz razı mı olacaksınız” diye cevap verdi. Bu sefer “Haklısın bacım” sesleri yükseldi.

Kısaca, Metrobüs çilesinden bıkan İstanbul’da yaşayan hanımlar, tacizden, ter ve sigara kokusundan kurtulmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu soruna bir çözüm bulmasını istiyor. Hiç olmazsa Metrobüslerin ön veya arka bölümlerinin hanımlara ayrılması isteniyor. Mesela orta kapıdan arkası hanımlara ayrılabilir deniliyor.

metrobusle-yolculuk-hanimlari-cileden-cikardi

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

17 / 1,724