Sapanca’yı Bekleyen ManzaraSapanca’yı Bekleyen Manzara :Sapanca Belediye Meclisi’nin MHP’li Üyesi Eyüp Özen, Yüksek Hızlı Tren yolu sebebiyle Sapanca’ya 5 adet üst geçit yapılacağını bununda ilçede kötü görünüme sebep olacağını söyledi.

Kırkpınar Mahallesinde sahil yoluna geçişi sağlayan araç üst geçidini örnek gösteren Özen, “Yüksek Hızlı Tren’e karşı değiliz ancak planlama çok yanlış yapıldı. Zaten TEM Otoyolu ve mevcut tren yolu ilçeyi parçalara bölmüş durumda. Şimdi de Yüksek Hızlı Tren içinde ayrı bir hat döşenecek bu hat Fevzi Çakmak, Sakarya ve Harmanlık Caddelerini keserek gidecek. Burada araç ulaşımını sağmak için araç üst geçitleri inşa edilecek. Bunlar ufak tefek şeyler değil. Bir örneği Kırkpınar’da yapıldı. Ortaya çok kötü bir görünüm çıktı. Şimdi merkezde de 5 tane daha yapılacak. Bu geçitler yapıldıkları yerleşim bölgelerinde hem kötü görüntüye sebep olacak hem de bir çok arsa ve evin görüntüsünü kapatacak. Kapalı yerleşim alanları oluşacak. Sapanca için en doğru tercih yeni hattın mevcut hattın yanından devam etmesidir. Sapanca yeni bir parça ile bölünmesin” dedi.

ENGELLİ ELEŞTİRİSİ

Mayıs ayı meclis toplantısında Sapanca’da bulunan halk otobüsleri hakkında yönelttiği bir eleştirisine de açıklama getiren Özen, şöyle konuştu:

“Meclis üyesi olarak vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirmek en büyük görevimiz. Bu bağlamda Mayıs ayında gerçekleşen toplantıda engelli bir kardeşimizin tarafımıza ulaştırdığı bir sorunu toplantıda dile getirdim. Ancak daha sonra ortaya çıktı ki bunu yaparken konunun bana aktarılması veya benim açıklamam sırasında bir hata meydan gelmiş. O toplantıda doğrusu 3-5 otobüs olan bekleme süresini 3-5 saat olarak dile getirmişim. Kooperatif yetkilileri ile yaptığım görüşme sonrası burada bir yanlış anlaşılmanın söz konusu olduğunu fark ettim. Bu konu hakkında Sapanca Kooperatifi nezdinde tüm otobüsçü esnafımızdan özür diliyorum.”

sapancayi-bekleyen-manzara

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

15 / 1,683