Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattına 861 milyon lira harcanacakSefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattına 861 milyon lira harcanacak :Yapılan ulaşım çalışmaları arasında önemli bir yere sahip olan Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattı projesi için 861 milyon lira harcanacak…

Proje aşamasında olan Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray hattı için harcanacak olan bütçe belirlendi. Bu proje kapsamında dev çalışmaya 861 milyon lira harcanacak.

Megakentteki havaray projelerine ağırlık veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattı projesi için önümüzdeki dönemde yeni yatırımlar yapmaya hazırlanıyor. Toplam 15 kilometre uzunluğunda olacak Havaray Hattı, Sefaköy’den başlayacak ve Fatih Terim Stadyumu’na ulaşacak.

Söğütlüçeşme-Beylikdüzü Metrobüs Hattı ile de entegre edilecek olan havaray hattı 2037 yılında 650 bin civarında yolcu taşıyacak. Toplam 861 milyon liraya mal olması beklenen havaray projesi nin durakları ise şu şekilde sıralancak:

Sefaköy, Armoni Park, Borusan, Sanayi, Gümrük Yolu, Halkalı Merkez, TOKİ 1, TOKİ 2, Arena Park, Masko, Ziya Gökalp, Atatürk Oto Sanayi 1, Atatürk Oto Sanayi 2, Başak Konutları, Onurkent, Oyakkent, Fatih Terim Stadyumu

sefakoy-halkali-basaksehir-havaray-projesi

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

19 / 1,906