Banliyö hatları iki yıl içinde Marmaray’a bağlanacakBanliyö hatları iki yıl içinde Marmaray’a bağlanacak :Banliyö hatlarının iki yıl içinde tamamlanıp Marmaray’a bağlanacağını açıklayan Ulaştırma Bakanı Arslan, “Dünyanın neresine giderseniz gidin Marmaray’ın teknik başarısından bahsediliyor” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Ayrılık Çeşmesi durağından Marmaray’a binerek vatandaşlarla seyahat etti. Bugüne kadar Marmaray’da 141,5 milyon kişinin seyahat ettiğini kaydeden Bakan Arslan, “Şu an günde 181 bin kişi seyahat ediyor. Günde 219 trenimiz çalışıyor. Marmaray’dan beklentimiz ve insanlarımızın beklentisi çok daha yüksek. Banliyö hatlarını bitirip bağladığımızda Marmaray şu andakinin birkaç misli yolcu taşıyacak. Dünyanın neresine giderseniz gidin kıtaları kesintisiz dünyanın altından birleştiren proje olan Marmaray’ın teknik başarısından bahsediliyor” dedi. Banliyö hatlarını yaklaşık 2 yıl içerisinde vatandaşların hizmetine sunmayı amaçladıklarını belirten Arslan, “Açıkçası banliyöler biraz yavaş gidiyor. Bunu hızlandırmak için ilgililerle toplantı yaptık. İstanbullu vatandaşlar da banliyölerin bir an önce bitmesini bekliyor. İnşallah 2 yıl içinde insanımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

BANLİYÖ 2 YILA BİTİYOR

“Bütün raylı sistemleri birbirine bağlayıp ring haline getirme konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ciddi bir çalışmalarımız var” diyen Bakan Arslan, bu gerçekleştikten sonra vatandaşların toplu taşımadan vazgeçemeyeceğini vurguladı.

Vatandaşları tek tek dinledi

Vatandaşları tek tek inleyen Arslan, aldığı talepleri yanındakilere not aldırdı ve İstanbul’da daha büyük projelerle ulaşımı daha da kolaylaştıracaklarını söyledi.

Yolculuk sürelerimiz çok kısaldı

Marmaray’da vatandaşlara nereden gelip nereye gittiklerine, hizmetten memnun olup olmadıklarına dair sorular soran Arslan, talepleri de dinledi. Vatandaşlar da Marmaray’dan çok memnun olduklarını, önceden diğer alternatifleri kullanarak iki yaka arasında yolculuk yaptıklarını, şu an sadece Marmaray ile gidebildikleri yerlere önceden aktarmalarla ulaşabildiklerini söyledi. Yolculuklarının çok kısaldığını dile getiren vatandaşlar, şimdi hava muhalefeti, trafik kazası, köprü trafiği gibi gibi olumsuz unsurların kendilerini etkilemediğini belirttiler.

banliyo-hatlari-iki-yil-icinde-marmaraya-baglanacak

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

16 / 5,060