Bursaray’da ölüme davetiyeBursaray’da ölüme davetiye :Bursaray’da metro kabininde bulunan ilk yardım, yangın söndürücü dolabının ve camların açıp kapama kolları söküldü. Bu durum acil bir anda ölüme davetiye anlamına geliyor. Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Ali Uluşahin, “Olası bir yangında ne yangın tüpüne ulaşmak mümkün, ne ilk yardım dolabına… Ne de camı açıp dumanı tahliye etme şansı var! Bu göz göre göre ölüme davet demek!” dedi.

Hurda vagonlar, sürekli yaşanan arızalar sebebiyle sık sık aksayan seferler, balık istifi konforsuz ulaşım ve yüksek fiyatlar nedeniyle vatandaşları isyan ettiren Bursa metrosunda bir skandal daha yaşandı…

Bursaray’da metro kabininde bulunan ilk yardım, yangın söndürücü dolabının ve camların açıp kapama kolları söküldü. Bu durum acil bir anda ölüme davetiye anlamına geliyor.

Açıklama Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Ali Uluşahin’den geldi.

Büyük ihmali görüntüleyen Uluşahin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Basın olsam: ‘Altepe bizi öldürmeye mi çalışıyor?’ Şeklinde manşet atardım. Metro kabininde bulunan ilkyardım dolabının, yangın söndürücü dolabının ve camların açıp kapama kolları sökülmüş!!! Yani olası bir yangında ne yangın tüpüne ulaşmak mümkün, ne ilk yardım dolabına… Ne de camı açıp dumanı tahliye etme şansı var! Bu göz göre göre ölüme davet demek! Tabi onlar için sorun yok, kader deyip geçiliyor nasıl olsa!!”

bursarayda-olume-davetiye

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

16 / 2,018