Gaziantep OSB’ ye üstgeçit yapılacakGaziantep OSB’ ye üstgeçit yapılacak :Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde 2. ve 3. bölgeleri ayıran demiryolu hattı üzerinde 420 metrelik üstgeçit yapılacak

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 ve 3’üncü bölgeleri ayıran demiryolu hattı üzerinde yapılması planlan 420 metre uzunluğundaki üstgeçit ve çevre düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz Nisan ayında ihalesi yapılan üstgeçit projesinin tamamlanmasıyla birlikte 3’üncü OSB demiryolu hemzemin geçidinde yaşanan trafik yoğunluğu da tarihe karışmış olacak.

100 GÜNDE TAMAMLANACAK
Üstgeçidin 100 gün içerisinde tamamlanacağını belirten OSB Başkanı Deniz Köken, “Planladığımız 6 açıklıklı köprümüz GAZİRAY projesine ve mevcut yollarla entegre çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. 3. Bölge hemzemin geçit üzerinde yaşanan trafik yoğunluğunu bu proje sayesinde rahatlatacağız ve olası kazaların önüne geçmiş olacağız. Üstgeçit ile vatandaşlarımız daha güvenli ulaşım yapabilecek” dedi.

TRAFİĞE NEFES ALDIRACAK
Üstgeçidin OSB trafiğine nefes aldıracağını vurgulayan Köken, “Her gün yüz binlerce vatandaşımız sanayimize geliyor. Onların sıkıntısı bizim sıkıntımız diyerek projemize başladık. Vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için her türlü önlemi alarak gerekli yönlendirmeleri ve alternatif yolları tabelalar ile yönlendirdik. 100 gün gibi kısa bir sürede tamamlayacağımız üst geçit projemizin, vatandaşlarımıza ve sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

gaziantep-osb-ye-ustgecit-yapilacak (2)

 

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

19 / 1,759