Gökçek’ten metroda kadınlara ayrı vagon anketiGökçek’ten metroda kadınlara ayrı vagon anketi :Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Tokyo metrosunda uygulanan ‘kadınlara özel vagon’ uygulamasının başkentte de uygulanabileceğinin işaretini verdi ve bir anket çalışması başlattı. Twitter üzerinden ‘Ankara’da da bayanlara ayrı vagon uygulamasını deneyelim mi?’ diye soran Gökçek’e destek ve eleştiri mesajları yağıyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, resmi Twitter hesabı üzerinden ses getirecek bir anket başlattı.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da uygulanan ‘yalnızca kadınlara özel’ vagon projesine işaret eden Gökçek, Ankara’da da benzer bir uygulamanın hayata geçirilip geçirilemeyeceğini twitter kullanıcılarına sordu. Önce Japonya’daki uygulamanın videosunu paylaşan Gökçek ardından da “Ne dersiniz? Ankara Metrosu’nda da bayanlara ayrı vagon uygulamasını deneyelim mi?” sorusunu iki şıklı anket olarak yöneltti.
gokcekten-metroda-kadinlara-ayri-vagon-anketi
Kısa sürede çok sayıda kişi katıldı
24 saat sürecek olan ankette Ankara metrosu için, Tokyo’daki modelin denenip denenmemesi soruluyor. Ankete dakikalar içinde çok sayıda takipçi katılım gösterdi.

Gökçek’in ayrı vagona örnek gösterdiği uygulama

Japonya’nın başkenti Tokyo’da 2009’dan bu yana kullanılan sistem kapsamında özellikle iş çıkış saatlerinde trenlerde tacize uğramamak için kadınlar kendilerine özel vagonları tercih ediyor.

gokcekten-metroda-kadinlara-ayri-vagon-anketi

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

21 / 1,668