Kayseray duraklarındaki dijital ekranlar çalışmıyorKayseray duraklarındaki dijital ekranlar çalışmıyor :Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete geçirdiği Kayseray’da duraklama istasyonlarında yer alan bilgi amaçlı ekranlar bir süredir çalışmıyor. Yetkililer, sıkıntının nereden kaynaklandığını bulmaya çalışırken, bazı vatandaşlar yaşanan duruma tepki gösteriyor.

Organize Sanayi-İldem ve Cumhuriyet Meydanı-Talas Cemil Baba hattında çalışan Kayseray’da vatandaşlar sefer saatlerinden ve konfordan memnun kalırken, duraklama istasyonlarındaki saati, tarihi ve tramvay seferlerine ne kadar kaldığını gösteren dijital ekranların çalışmamasına tepkili.

Ekranların neden çalışmadığı, sıkıntının neden çözülemediği ise merak konusu oldu. Konu ile ilgili görüşmek istediğimiz yetkililer ise sessizliğini koruyor.

Ödül almıştı

Gerek mevcut toplu taşıma sistemine entegrasyonu, gerekse kent mimarisine uygunluk ve yeşil doku özellikleriyle uluslararası alanda dikkat çeken Kayseray, İngiltere Hafif Raylı Taşıma Sistemi Birliği (LRTA- Light Rail Transit Association) ve onun yayın organı ‘Tramway&Urban Transit’ dergisi tarafından ‘Dünyada Yılın En İyi Tramway Sistemi 2010’ ödülüne layık görülmüştü.

tramvay-duraklarindaki-dijital-ekranlar-calismiyor

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

21 / 2,343