Makinistlere kelepçe takılmasına büyük tepkiMakinistlere kelepçe takılmasına büyük tepki :Elazığ’da geçtiğimiz Pazartesi günü kontrolsüz hemzemin geçitte geçmeye çalışan minibüse çarpan Van Gölü Ekspresi’nin gözaltına alınan makinistleri Burhan E. ve Bekir Y.’nin kelepçelenmesi tepki topladı.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin tamamlanmasının ardından makinistler Burhan E. ve Bekir Y., hastanede alınan sağlık raporunun ardından adliyeye çıkarıldı.

Elazığ’da 5’i Suriyeli 9 tarım işçisinin öldüğü tren kazasının ardından gözaltına alınan 2 makinist, adliyede savcıya ifade verendikten sonra, tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.Burada hakime ifade veren 2 makinist, mahkeme tarafından adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Van Gölü Ekspresi makisitleri Burhan E. ve Bekir Y.’ ye kelepçe takılması demiryolu çalışanları arasında tepki ile kaşılandı.

Kontrolsüz hemzemin geçitte geçmeye çalışan minibüse çarpan ve görevlerini yapan makisitlere kelepçe takılması meslektaşları ve TCDD çalışanları tarafından tepkiyle karşılandı. Sosyal medyada birçok TCDD personeli, uygulamaya tepki göstererek Makinist olduk ama bi adam yerine konamadik malesef kaderimiz bu şeklinde yazılar paylaştılar.

makinistlere-kelepce-takilmasi-tepki-topladi

Benzer demiryolu haberleri:

Tek yorum

  1. mahmut demirkolllllllu dedi ki:

    demiryolu karayolu araçları zaman zaman çarpışıyorlar.şarpışılan geçitte güvenlik tedbiri ytersiz olabilir..henzeminde işikli sesli ikazlı,alt/üst geçit gibi önlemleri belediyeler almalıdır.Çarpışmada hata herzaman %100 şofördedir.Makınıst durmak istede bile yaklaşın bir km duramaz.Hal böyleyken makiniztin elleri kelepçelenmesi akıl işi değildir.Makinist %100 suçsuz olduğu için kaçmaz saklanmaz.peki neden elleri kelepçelenir?.kelepçeleyen veya kelepçe taktıran cehaletini gidersin.bu bir maskaralıktır..geçmiş olsun

Yorum Yaz

84 / 1,910