Muhtarlarda Tren Raylarının Yeraltına Alınmasını İstiyorMuhtarlarda Tren Raylarının Yeraltına Alınmasını İstiyor: TARSUS Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü, tren rayları sayısının 4’e çıkması ile Tarsus kent merkezindeki tüm hemzemin geçitlerin kapanması ve kentin ihata duvarlarıyla ikiye bölünecek olmasının sorun yaratacağını kaydederek, “Bizlerde, özellikle kent merkezinden geçen rayların yer altına alınmasını istiyoruz” dedi.

Demiryolu ağının geçtiği mahallelerde görev yapan muhtar arkadaşlarıyla birlikte gazetemizi ziyaret eden Başkan Mustafa Naci Güllü, “Yıllardır şehrimizi ikiye bölmüş olan ve iki hat olarak hizmet veren mevcut demiryolunun 4 hata çıkarılması ve hızlı tren projesiyle desteklenmesi güzel bir şey.

Bu bölge halkının yaşantısını doğrudan etkileyecek çok güzel bir proje. Bu proje yeni yapılan Yenice lojistik köyü ve Mersin limanımızın yoğunluğu da göz önüne alınırsa ülkemizin ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Güllü, “Denizin altından metro ve yol yapan devletimizin böyle bir projede hatalı davranacağına inanmıyoruz. Bizler Tarsus halkını temsilen demiryolu güzergahının geçtiği mahalle muhtarları olarak halkımızın endişelerini kamuoyuyla ve yetkililerle paylaşmak zorundayız. Yapılacak olan ses duvarının ve kapanacak olan hemzemin geçitlerin Tarsusumuza çağdışı ve çirkin bir görüntü oluşturacağı kanaatindeyiz.

Bu durum şehrimizdeki sağlık kuruluşları ve güvenlik güçleri adına da sorun yaratacağı aşikardır. Bu nedenlerle demiryolu ağının kent merkezinde çağdaş yaşam adına mutlaka yeraltına alınması gereklidir” diye konuştu.

muhtarlarda-tren-raylarinin-yeraltina-alinmasini-istiyor

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

18 / 1,878