Nihat Çiftçi’den tramvay çıkışı

Nihat Çiftçi’den tramvay çıkışı :Şanlıurfa’da uzun süredir metro ve hafif raylı sistem yapılması noktasında Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin paylaşımı dikkat çekti.

Başkan Çiftçi sosyal medya hesabından Şanlıurfalılara seslenerek belirlenen güzergahlarda Şanlıurfalıların tramvay isteyip istemediğini sordu. Şanlıurfa Milletvekili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in Şanlıurfa ziyareti öncesinde Başkan Çiftçi’den gelen bu soru tramvay müjdesinin içeriğinin en kısa sürede açıklanacağına işaret olarak yorumlandı.

Başkan Çiftçi tramvay hattı için ise Toplama Merekzi, Divan yolu, Haşimiye, Balıklıgöl, Haleplibahçe, Piazza AVM güzergahını gösterdi.

VATANDAŞ NE DEDİ?

Başkan Nihat Çiftçi’nin yaptığı bu paylaşımın ardından vatandaşlar çok sayıda yorum yaptı. Bazı vatandaşlar Güzergaha Osmanbey’in eklenmesini isterken bazıları ise belirlenen hattın yayalara açık olarak kalmasından yana oldu.

Urfalılar tramvay hattının bu hali ile turizmi destekleyici bu bir karar olduğunu vatandaşların hayatlarını kolaylaştırma amaçlı olarak yapılacaksa bu hattın Karaköprü, Osmanbey ve Eyyübiye hatlarında olması gerektiğini savundu.

nihat-ciftciden-tramvay-cikisi

Benzer haberler:

Yorum Yaz

122 / 1,686