Samsun’da Opera Durağı tartışması (Video)

Samsun’da Opera Durağı tartışması :Samsun’da Raylı Sistem hattındaki Opera durağının adı, Büyük Cami olarak değiştirildi. Samsunlular bu kararı tarıştı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, Hafif Raylı Sistem hattındaki ‘Opera’ durağının adını değiştirdi. SAMULAŞ yetkilileri, “Durak isminin Büyük Cami olması yönündeki yoğun talep vardı” açıklamasında bulundu.

KARŞI ÇIKAN DA VAR
Samsun Canlı Haber TV, vatandaşlara yapılan bu değişiklik ile ilgili görüşlerini sordu. Vatandaşlardan bazıları ‘bilinirlik açısı’ndan doğru bir karar olduğunu belirtirken, kimi vatandaşlar ise alışılmış bir ismin değiştirilmesinin yanlış olduğunu söyledi.

samsunda-opera-duragi-tartismasi

Benzer haberler:

One Response to Samsun’da Opera Durağı tartışması (Video)

  1. yusuf dedi ki:

    Samsunda dogan ve yetisen bir gurbetci olarak…
    yaninda “Buyuk cami” dururken bu duraga “opera” ismi verilmesini hic bir zaman anlayamadim, sindiremedim ve kabullenemedim.
    Tarihi, kulturel, sosyaolojik, bilinirlik vesaire her bakimdan bu buyuk hatadan donen Buyuk Sehiri tebrik ediyor, vesile olan herkese tesekkur ediyorum.
    olumsuz bulanlari ise hakkaniyete davet ediyor ve tarafgillikden bir muddet bile olsa uzaklasip meseleyi tam degerlendirmelerini talep ediyorum.

Yorum Yaz

129 / 1,742