TCDD ve TCDD Yatırımlar AŞ olarak ikiye bölündü ama nasıl ayrılacak! (Özel Haber)TCDD ve TCDD Yatırımlar AŞ olarak ikiye bölündü ama nasıl ayrılacak :RayHaber olarak TCDD Taşımacılık AŞ şirketi ve yeni TCDD yapılandırması konusunda 10 konuyu açıklığa kavuşturmak istiyoruz:

1) TCDD Taşımacılık AŞ’nin görev ve sorumlulukları 1 Mayıs 2013 Çarşamba günü yayınlanan 28634 sayılı Resmi Gazeteyle belirlenmiştir.

2) TCDD Taşımacılık A.Ş. yönetim kurulu atanmış ama Anonim Şirket statüsü henüz tescil edilmemiştir.

3) Yeni amaç demiryoluyla yolcu ve yük taşımacılığının hizmet kalitesi açısından en uygun, etkin ve olabilecek en düşük fiyatla sunulmasıdır.

4) TCDD’nin Cer, Yolcu ve Yük dairelerinde çalışan personelin tamamının TCDD Taşımacılık AŞ’ye geçişi sağlanacaktır.

5) TCDD’den Taşımacılık AŞ’ye geçiş kademeli olacak, önce üst düzey atamalar sonra da gönüllülük esasına bağlı geçişler sağlanacak.

6) Tren Şefi ve Kondoktörlerden gönüllü olarak geçmek isteyenler TCDD Taşımacılık AŞ’ye geçecektir. Diğerleri TCDD Altyapı AŞ’de kalacaktır.

7) Tren odacılarının tamamı TCDD’de kalacaktır. Gişe Memurlarından fiili olarak bilet satış işinde çalışanlar Taşımacılık A.Ş.’ye geçecektir.

8) Tren Teşkil Memurlarının bir bölümü Taşımacılık AŞ’ye geçecektir.

9) Makinistlerin tamamı TCDD Taşımacılık AŞ’ye geçecek ve daha sonra birimleri belirlenecektir.

10) Tüm geçişler ve atamalar kademeli olarak yapılacak, bölge müdürlüklerinde tanıtımlar yapılarak personel bilgilendirilecektir.

Detaylar için: www.rayhaber.com

tcdd-tcdd-yatirimlar-as-olarak-ikiye-bolundu-ama-nasil-ayrilacak-ozel-haber

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

16 / 2,223