TÜDEMSAŞ Personeli Vagon Fren Sistemi Eğitimi AldıTÜDEMSAŞ Personeli Vagon Fren Sistemi Eğitimi Aldı : TÜDEMSAŞ Personeli, sürekli gelişmekte olan Vagon Fren Sistemleri ile ilgili güncel konularda eğitim aldı. Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, TÜDEMSAŞ’ta eğitime çok önem verdiklerini ve her personelin kendi alanında, her zaman gelişmeleri yakından takip etmesinin önemli olduğunu söyledi.

Saykan Raylı Sistemler Taşımacılık, Sanayii ve Tic. Ltd. Şti ve Wabtec – MZT firması elemanları tarafından verilen Vagon Fren sistemi konulu eğitim programı 5 gün sürdü. Eğitimde, Makedonya’da bulunan Wabtec-MZT firmasının Proje Yöneticisi Dragan Cvetkovski katılımcılara fren sistemleri ile ilgili en güncel gelişmeleri aktardı.

tudemsas-personeline-vagon-fren-sistemi-egitimi

Benzer demiryolu haberleri:

Tek yorum

  1. mahmut demirkolllllu dedi ki:

    Fren konusu trenin candamarıdır.Uygulmalı fren eğitimi heryıl tekrarlanmalı .Böyle bir eğitim 1-6 bölgelerde de yapılmalı.Özellikle bağlıortaklıkların frenevindeki elemanlar yurt dışında da eğitilmeli.Fren postalarında iyi eğitilmiş çalışan olmalı.(bağlı ortaklıklar ve tcdd ,demiryolu araçlarına sistemleri farklı fren tertibatları uygulamamalıdırlar.fren tesisatları ve parçaları tek tip olmalı veya tadilat yapılmadan birbiri yerine kullanılabilmelidir.bölgelerde çeşitli fiirmaların yedek parçasının bulundurulması zordur.yanı ucuz diye farklı sistem ve malzeme almak risk doğurur.)fren eğitimi tekrarlanırsa tcdd elemanları da iştirak etmeli.Hatta frencilerin yurt dışında staj yapmaları lazım.Fren konusunda yetişenlerin başka birimlere aktarılması yanlıştır..Bağlı ortaklıklarda fren montajı veya testi hatalı yapılırsa işletme de işletmedki elemanların başı ağırır.kolay gelsin

Yorum Yaz

10 / 1,685