Kılıçdaroğlu, 3. Köprünün adının değiştirilmesini istediKılıçdaroğlu, 3. Köprünün adının değiştirilmesini istedi :CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Binali Yıldırım’la yaptığı görüşmede Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün adının da Atatürk Köprüsü olarak değiştirilmesini önerdi.

Başbakanlık Resmi Konutu’nda basına kapalı gerçekleşen görüşme 3 saat sürdü.

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüşmesinde, Türkiye’nin terörle mücadele süreci ile Irak ve Suriye’deki gelişmelerin ele alındığı öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU, 3. KÖPRÜ’NÜN ADININ DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTEDİ

Habertürk TV Mubabiri Ömer Topsakal, görüşmede Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiği önerileri CHP kaynaklarına dayandırarak anlattı. Gaziantep saldırısına dikkat çeken CHP lideri, istihbarat zaafiyeti eleştirisinde bulundu.

Gaziantep’teki IŞİD yapılanması ile ilgili iddianameye konu olmuş bilgilerin araştırılmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, FETÖ soruşturmaları ile ilgili uyarılarını da dile getirdi.

İnsan haklarına dikkat edilmesi gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, FETÖ ile mücadele ederken başka cemaatlerin öne çıkmaması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, FETÖ’cü hakimlerin davalarına yeniden bakılmasını istedi.

Boğaziçi Köprüsü’nün adının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilmesini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün adının da Atatürk Köprüsü olarak değiştirilmesini önerdi.

CHP lideri önerisini, “2. köprünün adı İstanbul’u fetheden padişahın ismini taşıyor, 3. köprü de İstanbul’u kurtaran Atatürk’ün adını taşımalı” sözleriyle gerekçelendirdi.

KÜLLİYE VE YENİKAPI’DAN SONRA

Başbakan Yıldırım, liderleri daha önce ayrı ayrı kabul etmişti. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderleri ağırlamış yine Erdoğan ve liderler Yenikapı’daki mitingte bir araya gelmişlerdi. Çankaya Köşkü’ndeki zirve üç ismin birlikte gerçekleştirdiği ilk toplantı olarak kayıtlara geçti.

kilicdaroglu-3-kopru-nun-adinin-degistirilmesini-istedi

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

22 / 1,959