Kavaklı Hemzemin Geçidi Kapandı Tarsus Trafiği Tıkandı

Kavaklı Hemzemin Geçidi Kapandı Tarsus Trafiği Tıkandı :Altgeçit yapımı nedeniyle Kavaklı hemzemin geçidinin, güvenlik gerekçesiyle de Fevzi Çakmak Polis Merkezi’nin önünün kapanması Tarsus’ta trafik akışını olumsuz yönde etkiliyor

Altgeçit yapımı nedeniyle Kavaklı hemzemin geçidinin, güvenlik gerekçesiyle de Fevzi Çakmak Polis Merkezi’nin önünün kapanması Tarsus’ta trafik akışını olumsuz yönde etkiliyor

Araç sayısının her gün arttığı Tarsus’ta, altgeçit yapımı nedeniyle Kavaklı hemzemin geçidinin, güvenlik gerekçesiyle de Fevzi Çakmak Polis Merkezi’nin önünün kapanması trafik akışını olumsuz yönde etkiliyor.

Adana-Mersin arasında demiryolu hat sayısının 2’den 4’e çıkaracak proje kapsamında Kavaklı hemzemin geçidine (mezarlık kavşağına) yapılacak altgeçit nedeniyle söz konusu hemzemin geçit ve bağlı yollar inşaat çalışmaları nedeniyle kapandı.

Bu geçidin kapanmasıyla; zaten yoğun araç trafiği geçişinin olduğu 100. Yıl hemzemin geçidinde günün her saatinde aşırı yoğunluk yaşanmaya başlandı. Zaten yeterli altyapıya sahip olmayan 100. Yıl hemzemin geçidinin tren geçişlerinde kapanmasının ardından yaşanan araç kuyrukları yer yer 150-200 metreye kadar ulaşmaya başladı.

Bunun yanında Şelale Caddesi üzerinde bulunan Fevzi Çakmak Polis Merkezi önünün de güvenlik gerekçesiyle kapanması ve trafiğin yan yollara verilmesi de özellikle kente dışarıdan gelen ve yolları iyi bilmeyen sürücüler açısından büyük zorluk yaşanmasına neden oluyor.

Vatandaşlar söz konusu bölgelerde ivedilikle gerekli olan çalışmaların yapılarak trafik akışının sağlıklı şekle getirilmesini istediler.

hemzemin-gecit-kapandi-tarsus-trafigi-tikandi

Kaynak : www.tarsusakdeniz.com

Benzer haberler:

Yorum Yaz

122 / 1,635