Şeb-i Arusta Yüksek Hızlı Tren BereketiŞeb-i Arusta Yüksek Hızlı Tren Bereketi :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Mevlana’yı anmak için düzenlenen Şeb-i Arus törenleri için 10-11 ve 17 Aralık’ta ek Yüksek Hızlı Tren seferleri konulacağını belirtti.

Bakan Arslan, Konya’daki Şeb-i Arus programı dolayısıyla vatandaşlarımızın daha rahat seyahat etmeleri ve özellikle resmi programın olacağı 17 Aralık’ta Ankara’ya geç dönüşlerini sağlamak için TCDD Taşımacılık AŞ tarafından ek Yüksek Hızlı Tren seferleri gerçekleştireceğiz dedi.

Ankara-Konya arasında 7 gidiş 7 geliş olmak üzere günlük 14 YHT seferinin yapıldığını belirten Arslan, 10 ve 11 Aralık’ta saat 08.20 ve 18.15’te ikişer ek sefer, resmi törenin yapılacağı 17 Aralık’ta ise saat 08.30 ve 18.15 ile gece yarısı üç ek sefer düzenleneceğini kaydetti.

Arslan, YHT’lere vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirterek, açılışından bugüne Ankara-Konya arasında 8,8 milyon, Ankara-Eskişehir arasında 13,5 milyon, Ankara-İstanbul arasında 4,9 milyon, Konya-İstanbul arasında 1,3 milyon yolcu taşındığını kaydetti.

Ankara-Konya arasında 7 gidiş-7 geliş, Ankara-Eskişehir arasında 5 gidiş-5 geliş, Ankara-İstanbul arasında 6 gidiş- 6 geliş, İstanbul-Konya arasında 2 gidiş-2 geliş olmak üzere günde toplam 40 YHT seferi düzenlendiğine işaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, söz konusu seferlerle günde ortalama 17 bin yolcunun taşındığını bildirdi.

 

seb-i-arusta-yuksek-hizli-trenlerde-ek-sefer-konulacak

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

28 / 2,497