Konyaspor taraftarı ek YHT seferi istiyorKonyaspor taraftarı ek YHT seferi istiyor :Konyaspor taraftarı Eskişehir’de oynanacak Türkiye Kupası finali için uygun saatlere ek sefer konulmasını bekliyor

ATİKER Konyaspor taraftarı 31 Mayıs Çarşamba günü Eskişehir’de oynanacak Türkiye Kupası finali için hazırlıklara başlarken, Eskişehir’e Yüksek Hızlı Tren ile gitmek isteyen çok sayıda taraftar, TCDD’nin ek sefer açıklaması yapmasını bekliyor. Mevcut seferlere göre Konya’dan Eskişehir’e 06.50 ve 17.45’de iki sefer mevcutken, maçın ardından dönüş için uygun sefer ise bulunmuyor. Eskişehir’den Konya’ya gelecek son trenin Eskişehir’den hareket saatinin 21.10 olması ise taraftarları zor durumda bırakıyor. 2013 yılında yine Eskişehir’de oynanan play-off finali için Konyaspor taraftarının büyük bir kısmı YHT ile Eskişehir’e ulaşmış ve aynı şekilde Konya’ya geri dönmüştü.

TCDD yetkilileri de maçın uzama ihtimalini de göz önüne alarak birden fazla ek seferi taraftarların hizmetine sunarak, 2013 yılındaki finalin gidiş ve dönüşlerini sorunsuz gerçekleştirilmişti. Türkiye Kupası final maçının 21.30’da başlayacak olması nedeniyle mevcut 17.45’de olan Eskişehir’e gidişe ek olarak 2 sefer daha düzenlenmesi, maçın uzatmaya gitme ihtimali ve kupa töreni nedeniyle dönüş için de; 01.15 ve 01.30 saatlerine en az 2 sefer konulması gerekiyor. Binlerce Konyaspor taraftarı da TCDD’den yapılacak açıklamayı bekliyor.

Kaynak : www.yenimeram.com.tr

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

19 / 3,227