Osmaniye-Kadirli demiryolu hattı proje ihalesi 6 Haziran’da yapılacakOsmaniye-Kadirli demiryolu hattının ihalesi 6 Haziran’da yapılacak :TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye-Kadirli arasında yapılacak demiryolu hattının proje ihalesinin 6 Haziran’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

AK Parti hükümetleriyle birlikte demiryolu ulaşımının ve taşımacılığının adeta yeniden doğduğunu vurgulayan Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye’yi bölgenin lojistik merkezi haline getirmek için çalıştıklarını, bunun için de demiryolunun ayrı bir önemi olduğunu belirterek, 6 Haziran’da proje ihalesi gerçekleştirilecek olan Osmaniye-Kadirli demiryolu hattı ile ilgili olarak şunları kaydetti:

“TCDD 6. Bölge Müdürlüğü, Toprakkale İstasyonundan çıkılarak, Kadirli Organize Sanayi Bölgesine demiryolu standartlarında, yatay ve düşey konum şartları dikkate alınarak bir avan proje hazırlatmıştır. Bu proje sonucu, Kadirli OSB’ye Toprakkale istasyonundan ulaşım mesafesi yaklaşık 42 km olup, proje Kozan-İmamoğlu üzerinden Ceyhan’a bağlandığında toplam 119 km bir ring oluşturacaktır. Bu hat üzerinden taşınacak yüklere ilaveten ayrıca yolcu taşıması da yapılabilecektir. Proje ile ilgili detaylı teknik bilgiler, yapılacak ihaleden sonra netlik kazanacaktır. Bölgemizin gelişmesine çok büyük bir ivme kazandıracak olan bu projenin Osmaniye’mize hayırlı olmasını diliyorum.”

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

20 / 1,550