TCDD Kaçak Hemzemin Geçitlere Göz AçtırmıyorTCDD Kaçak Hemzemin Geçitlere Göz Açtırmıyor :TCDD kaçak hemzemin geçitlere göz açtırmıyor. Muş’ta izin alınmadan açılan 7 hemzemin geçit TCDD ekiplerince kapatıldı. Hemzemin geçitlerin kapatılması ile yaşanması muhtemel kazaların da önüne geçilmiş oldu.

Muş’ta Kurt-Çizmeburun istasyonları arası izinsiz açılan 7 hemzemin geçit TCDD ekiplerince kapatıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) mevcut hemzemin geçitlerin geçiş konforuru artırmak için kauçuk kaplama çalışmaları ile bariyersiz hemzemin geçitleri otomatik bariyerli hale getirerek güvenlik önlemlerini artırırken aynı zamanda vatandaşlarca izin alınmadan kaçak olarak açılan hemzemin geçitlere de anında müdahele ederek yaşanması muhtemel kazaların da önüne geçiyor.

Bu çalışmalar kapsamında, Yolçatı-Tatvan demiryolu hattı Kurt-Çizmeburun istasyonları arasında vatandaşlarca izinsiz olarak açılan 7 hemzemin geçit TCDD ekipleri ve iş makinaları ile karayolu araçlarının geçişine kapatıldı.

Ekipler, demiryolu ile karayolu arasına araç geçişini engellemek için beton traversler dikerken “Burası hemzemin geçit değildir geçmeye çalışma geçmek tehlikeli ve yasaktır” yazılı levhalar dikti.

APAYDIN “HEMZEMİN GEÇİT KAZALARI YÜZDE 85 AZALDI”

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın Verimlilik Panelinde yaptığı konuşmada “Hemzemin geçitlerin %33’ünü kapattık, geri kalanların büyük bir kısmını bariyerli ve sinyalli hale getirdik. Böylelikle kazalarımızı %85 oranında azalttık” demişti.

Kaynak : www.trenhaber.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

8 / 1,706