Bakan Tüfenkci’den Malatya- Elazığ Arasına DMU Tren Müjdesi

Bakan Tüfenkci’den Malatya- Elazığ Arasına DMU tren müjdesi : Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Demiryol-İş Sendikası Malatya Şubesince düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada Malatya-Elazığ arası DMU tren setlerinin sefere konulacağı müjdesini verdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Demiryol-İş Sendikası Malatya Şubesince düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada Malatya-Elazığ arası DMU setlerin sefere konulacağı müjdesini verdi.

Tüfenkci, Demiryol-İş Sendikası Malatya Şubesince düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetleri olarak demiryollarına çok özel önem verdiklerini söyledi.

Türkiye’yi her alanda en az 3 katı büyüttüklerini belirten Bakan Tüfenkci, kara, deniz ve demiryolu altyapılarını belirli noktalara taşıdıklarını ifade etti.

Ülkenin itibarının arttırılmasından tüm vatandaşların istifade edeceğinin altını çizen Bakan Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bakınız etrafımızdaki çembere, ateş çemberine bakın. Tam da ramazandayız. Müslümanım diyen devletler birbirlerini ezmeye çalışıyorlar, ambargo koymaya çalışıyorlar. Baktığımız zaman ‘Ne için’ diye sorduğumuzda anlamakta ve anlaşılmakta gerçekten zorlanıyoruz. Biz Türkiye olarak ilk Katar’daki bu ablukayı duyduğumuzda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekten dirayeti ve soğukkanlı duruşu ile biz kardeşler arasını bulmak adına her türlü gayreti gösteriyoruz”.

Ülke olarak mazlumların ezilmesine göz yummadıklarına işaret eden Tüfenkci, Türkiye’nin güçlü olduğu sürece de hep mazlumdan, mahrumdan yana olmaya devam edeceğini dile getirdi. Tüfenkci, şunları kaydetti:
“Biz Katar’a ekonomik anlamda da her türlü desteği veriyoruz. Onların gıda ihtiyaçlarını Türkiye’den karşılaması noktasında 48 saatte uçaklarımızla, paramız karşılığında veriyoruz bedava da vermiyoruz ama önemli olan bu hizmeti istendiği zaman, istediğimiz şekilde oralara ulaştırabilmek. Bugün Ekonomi Bakanımız da açıkladı 71 tane kargo uçağımızı Türkiye’den havalandırıp, oraya indirebildik. Bunu şunun için söylüyorum değerli kardeşlerim. Bizim ne kadar birliğe, ne kadar beraberliğe ihtiyacımız olduğu görülüyor. Türkiye bölgesindeki coğrafya da lider konumuyla, bölgesinde umut olurken, biz de daha çok birlik içerisinde daha çok beraberlik içerisinde olmalıyız. Daha çok çalışmalıyız, daha çok üretmeliyiz.”

Malatya-Elazığ-Diyarbakır Hattına Hızlı Tren
Bakan Tüfenkci, Elazığ-Malatya arasına DMU setlerin sefere koyulacağını bildirdi.
Demiryolu kapsamında çalışmaların hızla sürdüğünün aktaran Tüfenkci, “Malatya-Elazığ ve Elazığ-Diyarbakır hızlı tren projesini de 2017’de ihaleye çıkarttıracağız. İnşallah hızlı treni Diyarbakır’a kadar götürmüş olacağız.” dedi.

Benzer haberler:

One Response to Bakan Tüfenkci’den Malatya- Elazığ Arasına DMU Tren Müjdesi

  1. ismail tosun dedi ki:

    DMU Malatya Elazığ Diyarbakır hatta Batman olursa çok daha iyi olur. İyi bir planlamayla burası en fazla 4 saatlik yoldur.

Yorum Yaz

129 / 1,658