Samulaş’tan Futbol Şehitlerine Bir Vefa Örneği Daha!Samulaş’tan Futbol Şehitlerine Bir Vefa Örneği Daha! :Samsun’ daki hafif raylı sistem hattının uzaması ile Samsunspor tesislerinin önündeki durağın adını Samsunspor olarak belirleyerek kırmızı beyazlı taraftarın takdirini alan Samulaş’tan ikinci hamlede geldi.

Samsun’ daki hafif raylı sistem hattının uzaması ile Samsunspor tesislerinin önündeki durağın adını Samsunspor olarak belirleyerek kırmızı beyazlı taraftarın takdirini alan Samulaş’tan ikinci hamlede geldi.

Samsunspor 20 Ocak 1989′ da Malatya deplasmanına giderken Havza çıkışında yaşadığı elim kazada Teknik Direktör Nuri Asan, şoför Asım Özkan ve futbolcular Muzaffer Badallıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic hayatını kaybetmiş ve bir çok futbolcu ve personel yaralanmıştı.

Bu elim kazanın sürekli hatırlanması için Samulaş tarafından Samsunspor durağına kazada hayatını kaybeden futbolcuların fotoğrafları ile ‘Sizleri Unutmayacağız’ ve ’20 Ocak 1989 Kırmızı – beyaza siyahın eklendiği gün’ yazıları konuldu.

Tramvay Durağı’nda bu manzara ile karşılaşan Samsunspor Taraftarı Samulaş’ a teşekkür ederlerken duygulu anlar yaşıyor.

Samulaş, Samsunspor’un maç günlerinde tüm araçlarına ‘BUGÜN GÜNLERDEN SAMSUNSPOR’ yazarak her zaman kırmızı beyazlı kulübün yanında yer alıyor.

Kaynak : www.samsunsporluyuz.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

19 / 1,779