Konya YHT Gar ve Lojistik Merkezine Kavuşuyor



Konya YHT Gar ve Konya (Kayacık) Lojistik Merkezi’nin temeli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımıyla Başbakan Binali Yıldırım tarafından atılıyor…

Konya YHT Gar ve Konya (Kayacık) Lojistik Merkezi’nin Temeli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN’ın katılımıyla Başbakan Sayın Binali YILDIRIM tarafından 19 Ağustos 2017 Cumartesi günü saat 17.00’de, Konya Kayacık Mevkiinde düzenlenen törenle atılacak.

Konya YHT Gar Yıllık 3 Milyon Yolcuya Hizmet Verecek

Konya Buğday Pazarı Mevkiinde yolculara yönelik her türlü sosyal ve kültürel donatıların yer alacağı YHT Gar inşa edilecek.

Yıllık 3 milyon yolcuya hizmet verebilecek şekilde planlanan Konya YHT Gar, Konya Büyükşehir Belediyesinin hafif raylı sistem projesiyle entegre olacak.

Konya Anadolu’nun Lojistik Üssü Oluyor…

Konya (Kayacık) Lojistik Merkezi, Organize Sanayi Bölgesi yakınındaki 1 milyon m2 alan üzerine kurulacak.

Konya’yı Anadolu’nun lojistik üssü haline getirecek Konya (Kayacık) Lojistik Merkezi, yıllık 1.7 milyon ton taşıma kapasitesine sahip olacak.

7 Adet Lojistik Merkez Hizmete Açıldı

Sanayicilerimizin rekabet gücünü artırmak ve ülkemizi bölgesinin lojistik üssü yapmak üzere 21 ayrı yerde lojistik merkez yapımı planlandı.

Ülkemize lojistik merkezler kazandırma projesi kapsamında, bugüne kadar 7 adet lojistik merkez hizmete açılmış olup diğerlerinin de yapım, ihale ve kamulaştırma çalışmaları devam ediyor.

Türkiye’yi bölgenin lojistik üssüne dönüştürecek lojistik merkezlerin tamamı hizmete girdiğinde, Türk lojistik sektörüne 34 milyon ton ilave taşıma imkânı ile 10 milyon m2 lik: Açık alan, stok alanı, konteyner stok ve elleçleme sahası kazandırılacak.

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

22 / 2,940