Doğu Ekspresiyle Kars’a Rüya Gibi Bir YolculukKars’ı büyüleyici kılan sadece Kars’ın kendisi değil; aynı zamanda 26 saat süren, Ankara’da başlayıp Kars’ta sona eren Doğu Ekspresi yolculuğu. Üstelik bir günden fazla süren bu yolculuk oldukça ekonomik.

Son dönemde en dikkat çekici şehirlerden bir tanesi Kars. Özellikle maceracı gençler tarafından, kış aylarında tercih edilen bu şehrin ünü gün geçtikçe daha da artıyor. Bu şehre gidenler, gördükleri muhteşem güzellikleri heyecanla bir başkasına anlatıyor ve bu sayede zincirin halkaları genişliyor. Kars’ı büyüleyici kılan sadece Kars’ın kendisi değil; aynı zamanda 26 saat süren, Ankara’da başlayıp Kars’ta sona eren Doğu Ekspresi yolculuğu. Üstelik bir günden fazla süren bu yolculuk oldukça ekonomik.

Doğu Ekspresi, her gün Kars ve Ankara arası karşılıklı olarak yapılıyor. Doğu Ekspresi’nin Ankara kalkış saati akşam 17.58 iken, Kars kalkış saati ise sabah 08.10. Dileyen hem gidişte hem de dönüşte Doğu Ekspresi’ni kullanabilir. Biz ekip olarak 52 saatlik gidiş-dönüş tren yolculuğu yorucu olacağı için dönüşte, yani Kars’tan 08.10’da trene bindik. Tren yolculuğumuzun detayları birazdan.

Eğer siz de bu şekilde bu yolculuğu arzu ederseniz detayları paylaşıyoruz.

Öncelikle Kars’a gitmek için en büyük engel TCDD; çünkü bilet bulmak epey zor. Biletlerin 2 hafta öncesi erişime açılması ise uzun vadeli plan yapmayı zorlaştırıyor. Bu yüzden tatilden en az 3 hafta öncesinden teyakkuza geçilmeli ve her gün TCDD’nin online bilet sayfası kontrol edilmeli. Bilet fiyatının da kişi başı 96 TL olduğunu belirtelim.

Bilet seçimi yapılırken mutlaka “yataklı vagon” tercih edilmeli. 26 saatlik uzun yolculuk ancak bu sayede eğlenceli olabilir. Tren biletimizi almışsak sırada uçak bileti var. Birçok havayolu firmasının Kars’a seferi mevcut. Bunlardan biri tercih edilebilir. Yalnız hem yarıyıl tatili hem de kışın Kars’a seyahatlerin çok olmasından kaynaklı olarak bilet fiyatları yükseliyor. Önceden almakta fayda var.

Kars’a yolculuk kaç saat? Kars’ta Nerelere Gidilir? Kars’ta Ne Yenir? Kars’ta Nerede Kalınır? Ve Doğu Ekspresi ile yolculuk hepsi haberin devamında.

Haberin devamını okumak için tıklayın

Kaynak : www.murekkephaber.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

23 / 1,827