Ulus Metro İstasyonunda Nöbet DeğişimiAnkara Metrosu’nun Ulus istasyonunda çalışmayan asansörlere dikkat çekmek isteyen iki engelli vatandaşın başlattığı asansör nöbetinin Hürriyet Ankara’da gündeme gelmesinin ardından Büyükşehir ekipleri sorunlu cihazlara müdahalede bulundu.

Asansörlerin onarımına başlayan ekipler, çalışmaların yaklaşık bir hafta süreceğini kaydetti. Ayrıca, istasyon görevlilerinin yaşlı ve engelli vatandaşların kullanımına ayrılan asansöre, amaç dışı binilmesini önlemek için nöbet sistemine geçeceği öğrenildi. Ulus istasyonuyla başlayacak uygulamadan olumlu dönüş alınması durumunda diğer noktalardaki asansörler için de benzer sistemin kullanılacağı bilgisine ulaşıldı. Hürriyet Ankara’ya açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri şunları söyledi:

İSTİSMARA KARŞI GÜVENLİK

“Asansörler teknik bir arıza nedeniyle çalışmıyor, özel bir çalışma yürütülmesi gerekli. Biz başlamıştık ancak henüz tamamlanmadı. Çalışma en geç bir hafta içerisinde tamamlanacak ve asansörler işler duruma getirilecek. Bu süre içerisinde engelli vatandaşların mağdur olmaması için istasyondaki görevli arkadaşlarımıza talimat verdik, diğer asansörlerden metroya giriş çıkış yapabilmeleri için yardımcı olacaklar. Daha sonrasında da yaşlı ve engellilerin kullanması için yapılan asansörlerin istismar edilmemesi için istasyondaki güvenlik arkadaşlarımız görevlendirilecek.”

Haberin devamını okumak için tıklayın

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

19 / 2,417