Marmaray’ı Bu Güne Kadar 250 Milyon Kişi KullandıAK Parti Arnavutköy 6. Olağan İlçe Kongresi’de konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelini bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile atacaklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin İstanbul’da Arnavutköy 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı.

Burada yaptığı konuşmada 18 Mart Çanakkale Zaferi’ne değinen Başbakan Yıldırım zaferin yarınki yıldönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bilrikte Çanakkele’de olacağını söyledi.

Yıldırım, yarın aynı zamanda dünyanın en uzun asma köprüsü ünvanına sahip olacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelini atacaklarını duyurdu.

“Türkiye gelişiyor, Türkiye büyüyor. Bir asırdır Türkiye’ye biçilmeye çalışılan roller artık dar geliyor.” diyen Başbakan, AK Parti hükümetinin Türkiye’ye kazandırdığı projelerden bahsetti.

Türkiye’yi hızlı tren ile Ak Parti’nin tanıştırdığına değinen Yıldırım, İstanbul-İzmir hızlı tren hattıyla iki şehir arasındaki mesafenin 3,5 saate ineceğini belirtti.

Marmaray’ı bu güne kadar 250 milyon kişi kullandı

İki kıtayı denizin altından birleştiren Marmaray projesiyle artık Üsküdar’dan Sirkeci’ye 4 dakikada geçildiğini söyleyen Yıldırım, Marmaray’ı açılışından bu yana 250 milyon kişinin kullandığını aktardı.
Başbakan Yıldırım, İstanbul’un genç bir ilçesi olan Arnavutköy’ün geleceğinin parlak olduğunu vurguladı.

“Arnavutköy genç bir ilçe ama yeni İstanbul’un şekillendiği en önemli yer. Dünya’nın en büyük havalimanının yükseldiği ilçe. Dünya projesi Kanal İstanbul’un yapılacağı yer Arnavutköy. Bu nedenle Arnavutköy’ün geleceği çok parlak.”

Haberin devamını okumak için tıklayın

Kaynak: TRT Haber

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 / 1,250