Ankara’da Metro İstasyonlarına Yerleştirilen X-ray Cihazları Ne OlacakAnkara’da metro istasyonlarının girişlerine yerleştirilen x-ray cihazları ve metal kapı dedektörleri, yaklaşık 10 aydır faaliyete geçmedi. Cihazların atıl kalmasını eleştiren vatandaşlar, “Milletin cebinden çıkan parayla yapıldı, öylece kaldı. Metrolardaki bu x-ray’ler ne olacak?” diye soruyor.

Başkent’te geçen yıl ağustos ayında metro istasyonlarının girişlerine konulan metal kapı dedektörleri ve x-ray cihazları, atıl kaldı. Büyükşehir Belediyesi, 2017’nin ağustos ayında istasyonların girişlerine önlem amaçlı toplamda 130 x-ray cihazı ve 400 metal kapı dedektörü yerleştirmişti. Uygulama kapsamında çantayla yolculuk yapan yolcuların çantaları cihaza konulacak, metal kapı dedektörüyle de üst düzey arama yapılacaktı. Aradan geçen sürede cihazlar kurulmalarına rağmen kullanılmadı.

GÖSTERMELİK GÜVENLİK ÖNLEMİ GİBİ

Hazır halde bekleyen ve çalışmayan cihazlar için “Harcanan paralara yazık” yorumunu yapan vatandaşlar şunları söyledi: “Milletin cebinden çıkan parayla yapıldı, öylece kaldı. Harcanan paraya yazık. Göstermelik güvenlik önlemi gibi duruyor. Güvenlik görevlileri ellerindeki dedektörle arama yapıyor. Faaliyete geçmeyecekse bu cihazlar neden alındı? Bir an önce çalıştırılmaları güvenlik açısından iyi olur.”

Haberin devamını okumak için tıklayın

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

32 / 4,799